Świecowanie uszu i organów

Świecowanie uszu jest starą metodą terapeutyczną, której pochodzenie nie jest do końca jasne. W literaturze można spotkać odwołania do Egiptu, Chin i Tybetu a nawet do Indian Hopi, przy czym ci ostatni oficjalnie odżegnali się od tezy jakoby oni byli twórcami tego zabiegu.

Świecowanie to ogrzanie wnętrza ucha, dzięki wykorzystaniu materiałowej tutki, nasączonej olejkami eterycznymi i woskiem pszczelim. Zapaloną świecę delikatnie wkłada się do ucha (niezbyt głęboko), ogrzane powietrze dostaje się do wnętrza i wytwarza się lekkie podciśnienie. My czujemy przyjemne ciepło i słyszymy trzaski jakbyśmy byli przy ognisku lub przy kominku we własnym domu. W czasie spalania świecy rozrzedzone zostaje powietrze w kanale słuchowym zewnętrznym na zasadzie tak zwanego komina, dzięki czemu następuje całkowite oczyszczenie ucha z woskowiny i produktów wydzielania gruczołów łojowych. Następuje wydatna regulacja ciśnienia w uchu środkowym z przeniesieniem efektu na zatoki, co powoduje ułatwienie oddychania przez nos i udrożnienie kanału słuchowego zewnętrznego, czego głównym skutkiem jest, natychmiastowa wyraźna poprawa słuchu. Ciśnienie krążące w kanale świecy dostarcza stężoną parę wzbogaconą leczniczymi, ziołowymi olejkami eterycznymi do wewnątrz ucha, polepszenie mikrocyrkulacji i krążenie limfy. Dzięki temu zabiegowi wzmocnieniu podlega także układ odpornościowy danego miejsca, zostają wzmocnione punkty energetyczne oraz dochodzi do zwiększenia krążenia limfatycznego.Dodatkowo konchowanie sprzyja detoksykacji różnych organów oraz oczyszcza aurę i wzmacnia czakry. Całość w sumie trwa około 20-30 minut.

Po wypaleniu się świecy lub konchy terapeuta rozwija ją i obserwując wygląd nalotu, określa, w jakim stanie zdrowia znajduje się pacjent. Jasnożółty nalot oznacza zdrowie, brązowy sugeruje powtórzenie zabiegu, zaś zielony świadczy o poważniejszych komplikacjach zdrowotnych i wizycie u lekarza. Zabieg dotyczy zawsze dwóch kanałów słuchowych, nawet gdy tylko w jednym odczuwane są jakiekolwiek dolegliwości. Dodatkową zaletą zabiegu jest jego wyjątkowo przyjemny przebieg, który sprawia, że pacjent jest zrelaksowany i wypoczęty.

Wskazania
* delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny
* schorzenia uszu, gardła, nosa,
* przewlekłe stany zapalne nosa,
* stany zapalne gardła, migdałków,
* stany zapalne zatok przynosowych,
* przeziębienia,
* szumy w uszach różnego pochodzenia,
* niedosłuch,
* stany stresowe, nerwowość,
* nadpobudliwość, zaburzenia snu,
* bóle i zawroty głowy, migreny,
* zespół przewlekłego zmęczenia,
* zaburzenia krążenia tętniczego, kręgów szyjnych,
* zaburzenia krążenia czaszkowego, miażdżycowe,
* wypadanie włosów,
* wzmacnia układ emocjonalny, mentalny i energetyczny organizmu.

Przeciwwskazania

* różnego typu infekcje ucha,
* pęknięta błona bębenkowa,
* sączące wydzieliny z ucha, np. ropienie,
* obecne w uchu urządzenia, np. aparaty słuchowe lub implanty,
* procesy nowotworowe w obrębie głowy,
* reakcje alergiczne na produkty pszczelarskie,
* ostre stany zapalne w obrębie głowy,
* podwyższona temperatura.

UWAGA
świecowaniu uszu nie zastąpi wizyty u laryngologa ( zatkane uszy czopem z woskowiny, niedosłuch i inne) nie jest też lekiem – może wspomagać proces leczenia np. anginy ale nie zastąpi antybiotyku.